wypróbuj spływy kajakowe z ogniskiem

wypróbuj spływy kajakowe z ogniskiem

Cześć, zamierzam zainwestować w spływ kajakowy, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie warto się wybrać i z kim współpracować w tym obszarze. Może jakieś wskazówki, dla kompletnego amatora? :)

Abyss

Posty: 18

 
Masz właściwie dwie opcje do wyboru. Albo tylko wynajęcie kajaków we własnym zakresie, albo dołączenie się do zorganizowanej grupy. Jeżeli jesteś początkujący lepiej wybrać opcję numer dwa.

Lubus34

Posty: 33

 
Oceń koniecznie siłę nurtu i trudność trasy. Im łatwiejsza, tym lepiej. Ja lubię płynąć kajakiem po maksymalnie spokojnej wodzie. Teraz masz najlepszy termin, bo jeszcze tak dużo ludzi się nie wybiera na wakacje, a woda jest już w miarę ciepła :)

zdsakk87

Posty: 32

 
Spływ kajakowy jest super pod warunkiem, że masz ogarniętego, zaufanego partnera. Jeżeli nigdy nie pływałeś lepiej sobie poćwicz poruszanie kajakiem po płytkiej wodzie, bo później trudno będzie się do grupy dopasować.

nevya22

Posty: 23

 
Pilica pod względem nurtu jest dość prosta, z Wisłą może być gorzej. Pogadaj z osobami zajmującymi się wynajmem na temat stopnia trudności szlaku. Początkujący nie powinni wypływać na głęboką wodę, bo nawet z kapokiem jest panika, jak ktoś wypadnie z kajaka.

KKkurol

Posty: 37

 
Ja się czułam na spływie kajakowym bezpiecznie, kiedy płynął za nami doświadczony pan i pomagał ludziom ze słabszą formą, przeciwstawiać się trudniejszym odcinkom, bo takie jednak występują, niezależnie od trasy, trzeba być skoncentrowanym.

Qumejt56

Posty: 15

 
Polecam trasę Warka-Mniszew. Niecałe 20 km, w spokojnym nurcie, a czas spływu lekko ponad cztery godziny. Nawet kobieta sobie poradzi :)

Krzyhmoin

Posty: 27

 
Ceny spływów kształtują się mniej więcej w zakresie 20-50 zł. Im więcej osób się wybiera na spływ, tym koszty niższe, więc lepiej ekipą popływać, a później w bazie noclegowej wypocząć i wrócić kolejnego dnia do punktu zbiórki. U mnie taki format organizacji zawsze się sprawdzał.

piXel23

Posty: 20

 
Wspominam najlepiej spływ kajakowy zorganizowany, z ogniskiem, dobrze dobranymi miejscami postojowymi. Jako facet powiem, że lepiej planować trasę na mniej niż pięć godzin, bo później jest męczarnia, szczególnie przy zmiennym nurcie.

plusss89

Posty: 26

 
Pamiętaj, żeby koniecznie kapok nałożyć, bo czasami zdarza się jednak wypaść z kajaka, a nurt bywa złośliwy, nawet na względnie spokojnych wodach.

Moa22

Posty: 26