Self-employed

Self-employed

Hello. Szukam biura księgowego w Londynie, najlepiej z polskojęzyczną obsługą. Prowadzę firmę w UK od jakiegoś czasu i chciałbym parę rzeczy usprawnić, zwłaszcza chodzi mi o rozliczenia ze skarbówką, bo ostatnio mam z nimi trochę problemów.

Black_Riot 

Posty: 2

 
Dobry rzetelny księgowy to skarb, wiem coś o tym bo sam jak na razie nie mogę trafić na nikogo kompetentnego do stałej długofalowej współpracy. Także jakby ktoś miał namiar na fajne uczciwe biuro to też będę wdzięczny.

Joe

Posty: 11

 
Mój znajomy prowadzi firmę remontową w UK i sobie chwal, z tego co mówi to na brak pracy nie narzeka wręcz przeciwnie wielu osobom musi odmawiać bo ma tak zajęte terminy. Ciekawe czy w Polsce też by miał tyle roboty...

@marcelko

Posty: 10

 
Nie znam za bardzo biur księgowych w Londynie, dopiero tak prawdę mówiąc się wprowadziłem do UK i uczę się tego kraju. Może w przyszłości ruszę ze swoim biznesem ale najpierw muszę sobie coś odłożyć na takie pomysły żeby mieć z czym się w ogóle rozpędzać.

labuh

Posty: 5

 
Wiem że ludzie teraz dość często zakładają te spółki w egzotycznych miejscach jak Seszele czy Hongkong, ciekawe jak to wygląda od strony technicznej, ktoś wie coś więcej o offshore?

Buła

Posty: 6

 
W Londynie to można znaleźć wszystko, każdą firmę, każdą usługę, powiem szczerze że wciąż jestem pod wrażeniem tego miasta mimo że mieszkam już rok. Księgowego jeszcze nigdy nie szukałem ale wszystko przede mną.

Pepkoo2

Posty: 5

 
Robiłem taki mały resarch w różnych biurach rachunkowych w Londynie i ceny są porównywalne jeśli chodzi o rozliczenia czy rejestrację spółek, jeśli już są jakieś różnice to nieduże. Przynajmniej w teorii na papierze tak to wygląda.

Wariat

Posty: 12

 
Ja to się zdziwiłem bardzo pozytywnie tym jak się zakłada w UK firmę, raczej nastawiałem się na dłuższy proces. Ciekawe jak wygląda proces zamykania firmy, też jest tak samo łatwo? ;)

johncena67

Posty: 15

 
Dobre polskie biuro księgowe jest w Tooting, na stronie http://financialrepublic.co.uk jest ich cała oferta. Sympatyczny kontakt można o wszystko podpytać po kilka razy, tłumacza krok po kroku jak założyć firmę w Anglii jak wygląda sprawa rozliczeń, skarbówki, ubezpieczeń i tak dalej, a jednak trzeba przyznać że system tutaj jest zgoła inny niż w PL.

secret santa

Posty: 26

 
Chodzi mi po głowie taki pomysł żeby rzucić tę robotę co mam teraz i zacząć coś na swój rachunek. W innym przypadku to wątpię że kiedykolwiek będzie mnie stać na swoje mieszkanie...zawsze jak pracujesz u kogoś, to zarabiasz głównie – na kogoś, a samemu dostajesz z tego jakiś mały procent.

Kitas

Posty: 6