Obsługa firm białystok

Obsługa firm białystok

Witam, przymierzam się do startu z pierwszym biznesem (pierwsze dwa lata na obniżonym ZUS). Zależy mi na tym, aby ktoś doświadczony poprowadził mi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wolałbym uniknąć nieporozumień. Może wskażecie mi dobry kontakt w Białymstoku?

amrmas22

Posty: 7

 
Weź pod uwagę współpracę z kadryvh.bialystok.pl. Korzystają z dobrego oprogramowania Płatnik, a przedsiębiorca ma pełną informację o dopasowaniu do nowych przepisów rozliczeń pracowników. Ewidencja czasu pracy jest prowadzona wzorowo, nie ma problemu z szybkim przygotowaniem umów. Bardzo często zatrudniam na podstawie umowy o dzieło i księgowość dba o to, abym nie wszedł na podejrzane praktyki, które grożą opłacaniem zaległych składek ZUS. Polecam, bo jestem na bieżąco informowany o terminach różnych płatności, księgowość działa na zasadzie udzielonego pełnomocnictwa. Stawki rozliczeń pracowników zdecydowanie poniżej średniej branżowej.

Acclaim

Posty: 11

 
Mi księgowa odradziła zatrudnianie na umowę o dzieło, jeżeli nie ma faktycznie konkretnego rezultatu. Mój znajomy dostał srogą karę i pismo o zwrocie składek, bo zatrudniał właśnie na 50% KUP i źle na tym wyszedł. Wszystkie sprawy kadrowo – płacowe rozliczał samodzielnie i taki tego skutek. Lepiej zapłacić za dobrą księgowość i się po prostu nie martwić o przyszłość biznesu.

Yuri20

Posty: 11

 
Niestety zarządzanie aktami osobowymi pracowników jest dość skomplikowane, szczególnie przy zdalnej współpracy z ludźmi. Wiem, że zaniedbania w tym obszarze grożą dużymi grzywnami, a właściwie coraz większymi.

Kitas

Posty: 10

 
Dla mnie najważniejsze przy zatrudnianiu księgowej jest stały kontakt telefoniczny i e -mail, nawet poza standardowymi godzinami pracy biura. Jak tego nie ma to szukaj dalej ;)

Yuri20

Posty: 4

 
Zleć koniecznie na zewnątrz przygotowanie regulaminów, procedur szkoleń, regulamin przechowywania danych osobowych. Przyda się również kodeks etyczny i procedury użytkowania majątku firmowego. Dobry regulamin jest na wagę złota przy ewentualnych sporach z pracownikami.

matek562

Posty: 11

 
Najgorzej, że w Polsce masz umowy brutto – brutto. Prowadzę firmę kilka lat, a dalej nie rozumiem niektórych kwestii rozliczeniowych. Z księgową mam stały kontakt, co szczególnie przydaje się podczas kontroli. No i masz zawsze przypomnienia o harmonogramie rozliczeń. Jak dla mnie to kluczowa sprawa.

Nikusinski23

Posty: 14

 
Teraz możesz postawić na programy księgowe, na outsourcing księgowości lub na założenie samodzielnego działu kadrowo – płacowego. Według mnie outsourcing księgowości połączony z wizytami stacjonarnymi fachowców w celu raportowania bieżącej sytuacji to najlepsze rozwiązanie, szczególnie dla sektora MSP.

egan176

Posty: 23

 
W tym roku weszło sporo zmian dla firm, szczególnie w kategorii regulaminów i ZFŚS. Musiałem zatrudnić księgową na godziny, żeby ogarnąć. Ogólnie jestem zwolennikiem uproszczenia w rozliczeniach z pracownikami, ale w Polsce raczej to szybko nie nastąpi.

Black_Riot

Posty: 7

 
Koniecznie zobacz, czy możesz współpracować z księgowością na bazie pełnomocnictwa. Taka relacja mocno ułatwia życie. Ogólnie liczę, że nowe przepisy w końcu zlikwidują nadmierny klin podatkowy, bo teraz mało kogo opłaca się zatrudniać legalnie. A szkoda, szczególnie dla młodych ludzi.

Czasowy

Posty: 6