Informacje na temat zdrowego odżywiania

Informacje na temat zdrowego odżywiania

Jak waszym zdaniem nauczyć dziecko najlepiej racjonalnego odżywiania? Sama się trochę gubię w gąszczu przepisów i przydałyby się praktyczne rady od mamy zmagającej się z podobnymi kłopotami.

celos00

Posty: 19

 
Alergia pokarmowa nie jest wcale taka straszna, jak masz o niej podstawową wiedzę. Czytaj artykuły pisane przez mamy doświadczające tego schorzenia na co dzień, a szybko dojdziesz do własnych rozwiązań. U mnie takie podejście sprawdza się najlepiej.

Inneee2

Posty: 24

 
Bardzo ci polecam cykl artykułów http://alergicznedziecko.pl/odzywianie-w-ciazy-czesc-i/ dotyczących odżywiania w ciąży. Naprawdę świetne napisane i myślę, że może pomóc wielu kobietom.

WacDEC

Posty: 22

 
Ja dziecka nie karmię sokami owocowymi i innymi wodami smakowymi, minimum cukru, zero tanich wędlin, tj. parówki. Grunt to też obserwacja zachowań malucha i monitorowanie ewentualnych wysypek. Wtedy da się pokonać alergię pokarmową zwykłą, codzienną praktyką.

Marta

Posty: 42

 
Moim zdaniem warto wiedzieć, jakich produktów spożywczych dziecko w ogólnie nie powinno jeść. Ja rezygnuję tam, gdzie się da z chemicznie przetworzonych potraw.

loooque

Posty: 32

 
Lubię czytać artykuły pisane przez młode mamy, które już przeszły problemy ciążowe. Wiem przynajmniej czego mogę się spodziewać. Nie stać mnie na częste wizyty u lekarza, a wiadomo, jak jest w Polsce. Czasami blogi hobbystyczne to jedyna opcja, żeby walczyć z przewlekłymi schorzeniami, tj. alergia pokarmowa.

Zosiaa

Posty: 28

 
Lubię, jak ludzie piszą o swoich doświadczeniach z alergią pokarmową u dzieci i wiedzą faktycznie co mówią. Znam jednego bezbłędnego bloga w tej kategorii, a mianowicie www.alergicznedziecko.pl. Niewiele mam porusza ten temat, a tu jest prawdziwy potencjał praktyczny.

irek1981

Posty: 23

 
W erze chemicznych produktów spożywczych brak alergii pokarmowej to istny cud moim zdaniem. Lekarze nic często nie mogą poradzić. Najlepiej zawsze ograniczać cukier w diecie, monitorować stan dziecka i czytać artykuły pisane przez mamy walczące z alergiami:)

StaryChemik

Posty: 18

 
Mnie alergia pokarmowa kompletnie zaskoczyła. Musiałam zmienić w całej rodzinie sposób odżywiania. Do dziecka trzeba dopasować całe życie, też dietę. Nie ma innego wyjścia.

Lomartek67

Posty: 17

 
Moja córcia wyrosła całe szczęście z alergii. Według mnie dieta eliminacyjna i obserwacja to najlepsze rozwiązanie. No i koniecznie czytanie blogów mam, które specjalizują się w tej tematyce.

iDoRy

Posty: 21