Akumulatory Li-Ion

Akumulatory Li-Ion

Jakie akumulatory polecacie do samochodów z systemem Start-Stop? Coś możecie zaproponować wydajnego, trwałego o dobrych parametrach? Na pewno zależy mi na rozwiązaniu ekologicznym, przyjaznym środowisku itp.

pawel253

Posty: 2

 
Można teraz z tych akumulatorów wybierać, są bardziej wyspecjalizowane a nie tak jak kiedyś że jeden typ do wszystkiego praktycznie. Mnie kusi Li Ion na pewno, bo jak patrzę na parametry takich systemów to robią wrażenie.

Dresik

Posty: 25

 
Zastanawia mnie na ile wydajne są akumulatory litowo jonowe, bo jednak taki system zasilania to bardziej mi się z komórkami i drobną elektroniką kojarzy i nie wiem na ile przy dużo większej maszynie jaką jest samochód sobie to poradzi...

zooazool

Posty: 2

 
Akumulatorów jest cała masa, dedykowane różnym samochodom i pod tym kątem warto patrzeć że akumulator był jak najbardziej indywidualnie dobrany pod kątem konkretnego rozruchu, systemu itp.

warter88

Posty: 3

 
Na długiej gwarancji akumulator dostałem od Master Sport, to jest dokładnie system do start-stop mam na niego dwa lata ochrony. Akurat w Start-Stop akumulator ma dużo więcej roboty do wykonania niż w innych systemach także nie ma sensu kupowanie konwencjonalnego zasilania które po prostu nie wyrobi przy takiej cykliczności pracy – mam to sprawdzone u siebie akurat.

syrena88

Posty: 5

 
Mi wyjątkowo szybko się akumulator rozładowuje i co ciekawe jest to już drugi z rzędu z którym jest ten sam problem więc wychodziłoby na to, że nie sam aku jest winny ale coś z autem jest nie teges.

Woli007

Posty: 23

 
Nowoczesny samochód to taki trochę dom na kółkach w dzisiejszych czasach, elektroniki jest pełno, skądś ta energia musi być dostarczana, także od akumulatora dużo zależy jeśli chodzi o eksploatację.

johncena67

Posty: 10

 
Ile według was warto maksymalnie zapłacić za kwasowy akumulator a ile to już będzie przesada? I na odwrót kiedy cena jest podejrzanie za niska i lepiej sobie taki akumulator odpuścić??

mew soncz7777

Posty: 4