czarter jachtu Grecja

czarter jachtu Grecja

Hej, witam! Pływał ktoś może ostatnio na katamaranie po Śródziemnym? Jak oceniacie tego typu żeglugę, do tej pory głównie korzystałem z jednokadłubowych ale teraz chciałbym z rodzinką, z dziećmi właśnie postawić na katamaran, bo powinno być bezpieczniej. Gdzie czarterować coś takiego?

Miki789

Posty: 1

 
Uczciwe warunki jeśli chodzi o pośrednictwo ma Manta Yachting, można ich namierzyć przez ich serwis -manta-yachting.pl . Nie naciągają na dodatkowe koszty, za każdym razem jak się do nich zgłaszałem potrafili mi precyzyjnie wyliczyć ile to będzie kosztować i potem już w realizacji te ich szacunki się nie rozjeżdżały. Jeśli ktoś nie ma patentu sternika to zawsze można u nich skorzystać ze zorganizowanej wyprawy, mam kolegę który w czymś takim uczestniczył i sobie chwalił.

nevya22

Posty: 21

 
Jakie są koszty zrobienia są patentu sternika i jak długo takie szkolenie trwa? Może ktoś podpowiedzieć? Przepraszam jeśli pytanie jest głupie, ale jestem zupełnie zielony a chciałbym kiedyś nauczyć się obsługi żagli itd.

namok

Posty: 7

 
Ja chciałbym w podróż poślubną zabrać swoją drugą połówkę właśnie w rejs. Ktoś może zna fajne oferty tego typu? Gdzie warto wypłynąć, żeby było najbardziej ustronnie, intymnie ale też romantycznie, z widoczkami itp.?

pawel253

Posty: 2

 
Ja bardzo sobie chwalę północne wody, a więc Norwegia/Szwecja to są kierunki do których mnie najbardziej ciągnie. Tutaj na pewno ważny jest standard jachtu, a szczególnie to jak rozwiązane jest ogrzewanie, bo różnie można trafić.

alliknet5

Posty: 4

 
To niesamowite jak ludzie potrafią się od siebie różnić jeśli chodzi o opinie i gusta...Mnie się na przykład na szwedzkich wodach totalnie nie podobało ale już mój znajomy tylko tam czarteruje jacht. Totalnie go nie rozumiem. Ktoś ma podobnie? :)

HalskiPol

Posty: 18

 
Nie mam za dużych doświadczeń w tym temacie, jeszcze nigdy własnego jachtu nie czarterowałem chociaż na pewno marzy mi się coś takiego, duża niezależność, człowiek jest sam sobie sterem. Póki co uczzestniczyłem tylko w zorganizowanych rejsach.

allegrowicz65

Posty: 8

 
Mam w planie zrobić sobie patent sternika, ale to wciąż melodia przyszłości, bo póki co to dziecko nam się urodziło a to z kolei generuje zupełnie inne wydatki i nowe obowiązki, ale jak podrośnie to wtedy kto wie ;-)

mew soncz7777

Posty: 4