dom z bali

dom z bali

Cześć, komu waszym zdaniem zlecić budowę domu z bali? Chciałbym, żeby w dyskusji wzięli udział ci ludzie, którzy mieli już do czynienia z budownictwem drewnianym i wiedzą na czym się skupić przed wyborem wykonawcy. Pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie.

matek562

Posty: 5

 
Dom drewniany mocno ci zaoszczędzi na fundamentach. Zimą też bez problemu można budować, a to uważam za ogromny plus.

noloonie

Posty: 9

 
Jeżeli się boisz to wynajmij jednego wykonawcę do budowy domu drewnianego, a drugiego, niezależnego specjalistę do monitorowania prac.

WF2015

Posty: 16

 
Na pewno dom drewniany jest mocno oszczędny. Fundamenty wychodzą tanio, bo konstrukcja jest stosunkowo lekka.

Nowa

Posty: 7

 
Dom z bal postawiłem w niecały miesiąc. To jest po prostu mistrzostwo świata. Na jakości absolutnie nic nie tracisz.

GGregbard

Posty: 20

 
Bardzo dobre pod względem technicznym i izolacyjnym buduje Dariusz Guliński z firmy naturekodom.pl . Ja zbudowałem dom z bali przez nich, a za moim przykładem poszła siostra z mężem, a teraz rodzice zastanawiają się nad przeprowadzką z miasta do domu drewnianego :) Jak raz wejdziesz do takiego domu to już nie będziesz chciał wyjść :D W firmie Nature Eko Dom mają dom modelowy, który możesz odwiedzić i przekonać się o jakości wykończenia. To buduje jednak zaufanie do kwalifikacji. Ludzie mega ogarnięci, nie trzeba ich pilnować. Umowa jasna. Mi pomogli jeszcze właściwie przystosować działkę i pomogli w formalnościach przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę.

Alexiii

Posty: 22

 
Moim zdaniem w Polsce najlepszym materiałem do budowy domów z bali jest sosna mazurska. Jak znajdziesz wykonawcę, który się nią posługuje masz duże szanse na sukces budowlany.

Mr Frog

Posty: 17

 
Nie ma zdrowszego materiału budowlanego od drewna, więc to praktycznie zawsze dobry wybór.

pawel253

Posty: 16

 
Projekt najpierw sobie załatw, później dopiero pozwolenie na budowę i wykonawcę. Najlepiej od razu mieć wsparcie profesjonalisty przy budowie. Jeżeli chodzi o drewno to tylko dom z bali, jeżeli chcesz mieszkać cały rok z idealnym dociepleniem.

Ichigo

Posty: 20

 
Ja bym na twoim miejscu wybierał dom z bali, tylko i wyłącznie, ponieważ taki dom jest ciepły i ma formułę całoroczną. Inne, lżejsze konstrukcje raczej się nie sprawdzą w polskim klimacie, chyba że na wakacje :)

Grabow12

Posty: 9