bezpieczne katalogowanie rzeczy ruchomych

bezpieczne katalogowanie rzeczy ruchomych

Szanowni, tak się złożyło, że zgromadziłem sporo wartościowych przedmiotów dotychczas w swoim życiu (książki, biżuterię, obrazy). Bezpiecznie byłoby sobie jakoś je spisać, zrobić zdjęcia i jakoś skatalogować to wszystko. Jaki program komputerowy służy najlepiej do takich rzeczy?

pawel253

Posty: 15

 
Powiem szczerze, że zapisuję sobie taką swoją prywatną bazę danych z książkami. Mam prawdziwą bibliotekę w domu, więc żeby się nie pogubić w tym zwałach makulatury to prowadzę taki katalog. ;) Przydatna rzecz.

21gregorek

Posty: 10

 
Fajny pomysł takie spisywanie informacji o przedmiotach, myślę, że to się może przydać, ale jak się ma naprawdę duże zbiory, to wtedy jak najbardziej tak. Pzdr.

Szkolić23

Posty: 41

 
Chciałbym coś polecić, ale nie mam w ogóle rozeznania w takich stricte informatycznych kwestiach. Pewnie bym się bał programu i bym już wolał zapisywać jakoś ręcznie;)

Motospec

Posty: 17

 
Może i ja bym sobie taki wykaz majątku poprowadził. Może to być pomocne w niektórych sytuacjach...POmyślę, pomyślę;) dzięki!

Astarotaa

Posty: 33

 
Wiem, że mój kolega prowadzi sobie takie archiwa z wartościowymi przedmiotami, a on akurat ma trochę takich różnych – perełek. Obrazy, książki, wazy, porcelanę...miłośnik sztuki.

345_14

Posty: 11

 
Mnie by się przydał taki naprawdę prosty programik do katalogowania, bo generalnie nie jestem najmłodszy, więc kwestie komputerowe są mi stosunkowo obce ;PP Nie to co młodemu pokoleniu.

dersert

Posty: 18

 
Są fajne programy do katalogowania i nawet można sobie tanio wykupić licencję. Ale to każdy ma inne wymagania, inne potrzeby odnośnie takich aplikacji. Trzeba dobrać coś pod siebie. Pozdrawiam.

Watuniaa

Posty: 21