Skalniaki ogrodowe, gdzie znajdę?

Skalniaki ogrodowe, gdzie znajdę?

Dzień dobry. Jakie rośliny warto kupić na skalniaki ogrodowe, tak aby przez cały rok ładnie się prezentował?

enriquess

Posty: 9

 
W trakcie wyboru odpowiednich bylin na nasze skalniaki ogrodowe, warto przyjrzeć się kolorom, w jakich kwitną. Dzięki takiej informacji będziemy w stanie dokonać prawidłowego zakupu, a później według kolorów je posadzić. Trudno wyobrazić sobie rosnące blisko siebie byliny o całkowicie odmiennych odcieniach.

Domeczek3

Posty: 30

 
Pomocne przy wybieraniu odpowiednich bylin na nasze skalniaki okazały się artykuły ze strony http://skalniaki.org.

Nawet teraz co jakiś czas odwiedzamy tę stronę, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat prawidłowego prowadzenia przydomowego ogrodu.

gdzies23

Posty: 22

 
Mimo tego, że rośliny rosnące na skalnikach ogrodowych są jednymi z najmniej wymagających, to żeby móc chwalić się swoim ogrodem przed sąsiadami, warto wspomagać je co jakiś czas stosownymi nawozami.

Nawozy odżywcze wydłużają okres kwitnienia i wywołują, że kwiaty prezentują się jeszcze piękniej.

egerdi

Posty: 25

 
Nie upieram się przy tym, że na każdym skalniaku powinien znaleźć się choć jeden iglak, ale wydaje mi się, iż wykorzystanie na przykład płożących odmian jałowca łuskowego czy jodły koreańskiej nie jest złe.

nesh009

Posty: 13

 
Nikt nie powiedział, że skalniaki ogrodowe muszą przyjmować taką samą formę. W moim ogrodzie miałam niewiele miejsca, więc postanowiłam zrobić go w kształcie rogalika. Prezentuje się naprawdę ładnie.

taxi22

Posty: 27