zadymianie, znacie firmę?

zadymianie, znacie firmę?

Kogo polecacie Państwo, jeśli chodzi o oddymianie garaży? Potrzebujemy wykonać system sygnalizacji pożaru i oddymiający. Szukamy rzetelnej firmy, która ma dobre opinie i cieszy się zaufaniem. Z góry dziękuję za pomoc.

Dziadek

Posty: 1

 
Też uważam, że jak sprawa dotyczy bezpieczeństwa pożarowego, to lepiej zlecić prace fachowcom. Oni wykonują również symulacje pożarowe. Masz pewność, że wszystko będzie, jak trzeba.

syrena88

Posty: 3

 
A jak cenowo sprawa wygląda, jeśli chodzi o taki system? Może orientujecie się, bowiem pewnie u nas będzie podobnie. Chodzi o halę produkcyjno-magazynową. Na obecną chwilę nie będzie to duża hala, ale ochrona przeciwpożarowa na pewno nam nie odpuści. Zresztą chcę mieć wszystko zgodnie z przepisami, żeby nie mieć później nieprzyjemności.

Jacuś

Posty: 6

 
Nawet nie wiem, które są kary za brak takich zabezpieczeń. Ale to prawda, iż taki system oddymiający tani nie jest. Możesz poszukać firmy, która działa kompleksowo. Projektuje, wykonuje i ma rzeczoznawców do odbioru.

edyta123

Posty: 7

 
Na pewno wezmę pod uwagę wasze wskazówki i propozycje firm. Muszę znaleźć trochę czasu, żeby nie zająć się sprawą na szybko. Nie mam w tej dziedzinie żadnego rozeznania, więc potrzebowałem pomocy. Teraz już wiem, że trzeba kierować się do rzeczoznawcy przeciwpożarowego, a nie szukać po omacku. Dziękuję.

witek789

Posty: 7

 
Jeśli chodzi o sprawdzenie lub pomoc w projekcie systemów oddymiających, to polecam tego usługodawcę https://www.lpoz.pl. To firma z dużym doświadczeniem i oczywiście odpowiednimi uprawnieniami. Działają kompleksowo. Sprawdźcie na stronie.

namok

Posty: 9

 
Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak nie kombinować na własną rękę. Wiem, że ochrona przeciwpożarowa to zakres mnóstwa przepisów. Nie będę ryzykował. Dziękuję i pozdrawiam.

Acclaim

Posty: 17

 
Musisz znaleźć konkretnego rzetelnego usługodawcę. Najlepiej szukać doradztwa przeciwpożarowego, ponieważ tu masz do czynienia z najlepszymi ekspertami. To bardzo ważne, żeby projekt instalacji przeciwpożarowej był profesjonalny. Później wykonają ci jeszcze zadymianie i inne symulacje i sporządzą opinie.

Gumis

Posty: 13

 
Na twoim miejscu skontaktowałbym się z konkretnym doradztwem przeciwpożarowym i tyle. Każdy opisuje własne doświadczenia, a jak wiadomo każdy obiekt ma inne potrzeby i o inną instalację wentylacyjną będzie chodziło. Najlepszy będzie kontakt do usługodawcy. Pozdrawiam.

Rysiek_99

Posty: 18

 
Chodzi mi o specyfikację techniczną. Chyba taki rzeczoznawca przeciwpożarowy nie tylko wykonuje przeglądy, ale zapewnia projekt. Może nie wykonuje go, ale współpracuje z konkretnymi firmami zapewniającymi montaż. Jak się orientujecie w temacie, to chętnie dowiem się czegoś więcej.

Złoty

Posty: 6