Dania ze swieżego trufla Warszawa

Dania ze swieżego trufla Warszawa

Powstało ostatnio sporo takich niby włoskich knajp i restauracji. Wiadomo, że spory ich procent z kuchnią włoską nie ma zbyt wiele wspólnego.

Dlatego przydałaby mi się lista takich oryginalnych włoskich restauracji, pomożecie?

raptofil

Posty: 17

 
Sam miałem kiedyś pomysł, żeby restaurację otworzyć. Trochę we Włoszech mieszkałem, jakieś tam podstawy kuchni znam, ale jak sobie sprawdziłem rynek to akurat restauracji tego typu jest mnóstwo...konkurencja ciężka do ogrania.

SZczecinek23

Posty: 14

 
Aj, ja mam swoją ulubioną knajpkę, którą odwiedzam już od lat! Polecam przejść się do http://www.piccolaitalia.pl. Zawsze zdrowe i smaczne jedzenie. Ma być smacznie jak u mamy i tak właśnie tutaj jest:)

ghjss

Posty: 34

 
Na dobrą pizzę bym się skusił, ale znaleźć dobrą to niemałe wyzwanie...Niestety robią teraz sporo takich quasi pizz na polską modłę, a to grzech:P

arko1916

Posty: 20

 
To trzeba sprawdzić osobiście parę miejsc i porównać co oni tam gotują:P Nie ma co się sugerować opiniami innych, bo każdy ma inny smak...

Adioss3

Posty: 20

 
Mogę polecić restaurację, w której zrobiliśmy takie kameralne, rodzinne wesele. Wszystko odbyło się u państwa Cherubini w restauracji Piccola Italia. W menu mają włoskie pyszności oparte na tradycyjnych recepturach, na składnikach, które importowane są prosto z Włoch. Mili ludzie, można się tutaj poczuć bardzo swobodnie. Idealne miejsce na rodzinny obiad, ale też na romantyczną kolację:) Pozdrawiam.

Domeczek3

Posty: 30

 
Ja to na mieście na jakimś obiedzie to ostatnio byłem chyba ze 3 lata temu, więc moje rozeznanie bliższe zera:P Wiem, że na Nowym Świecie jest trochę tych knajp, może i włoska się trafi.

Dydusek

Posty: 25

 
Była kiedyś taka miła knajpa z włoskim klimatem, idealna dla par niedaleko Pekinu, ale nie wiem, czy jeszcze ciągną ten interes...

Fanatyk

Posty: 27

 
Powiem szczerze, że sam mam nieraz ochotę na oryginalną pizzę prosto z pieca. No i faktycznie w większości pizzerii te ich ciasto pozostawia wiele do życzenia. Albo jest za ciężkie, albo za twarde...Naprawdę trafić na dobrą pizzę, której Włoch by się nie powstydził nie jest łatwo.

Chorowity12

Posty: 27