Regionalne jedzenie! Gdzie w Krakowie ?

Regionalne jedzenie! Gdzie w Krakowie ?

Przyznaję się bez bicia – jestem amatorem placków ziemniaczanych:) Chcę ich wciągnąć dziesiątki, zaś głównie jak są podane z jakimś wyśmienitym sosikiem:) Polecacie w Krakowie jakieś lokale, gdzie można coś takiego zjeść?

radziomil

Posty: 40

 
Na idealne placki łatwo z patelni zapraszam na Stare Miasto. Jak ktoś zna Kraków to wie gdzie jest Sławkowska (okolice Pijarskiej). Właśnie tam działa restauracja www.domoweprzysmaki.pl i rzeczywiście serwują typową, domową kuchnię. Pierożki, schabowy, bigos, no i bez wątpienia placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym także się znajdą :) Fajne miejsce, latem można posiedzieć w ogródku, natomiast zimą zapraszają do klimatycznego środka.

uiids

Posty: 38

 
Witam smakoszy :P No tak, prawda jest taka, iż w większości knajp to dają takie placki, iż szkoda nawet złotówkę za nie zapłacić :P Najbardziej odradzam żarcie z okolic dworca...Nieźle się kiedyś tam strułem. Tak szczerze to nie mam pojęcia, gdzie można coś smacznego zjeść. No chyba, iż u „Wierzynka”, niemniej jednak tam placki pewnie kosztują tyle co moja wypłata z zeszłego miesiąca :)

Rysiek_99

Posty: 46

 
Hehe:) Ktoś tu ma ochotę na przyzwoite placki ziemniaczane? :) Moja rada – idź do warzywniaka, kup przyzwoite kartofle, olej z pierwszego tłoczenia, wróć do domu i zrób sam :) Albo ewentualnie poproś żonę:P To jest mój sposób, dzięki któremu zawsze jem smacznie i nie przepłacam :P

ghjss

Posty: 34

 
Jest takie jedno miejsce w Krakowie, gdzie naprawdę podają świeże jedzenie, natomiast nie mrożonki. Nie ulega wątpliwości mowa o takich nieco tanich miejscach :P Precyzyjnie na ulicy Sławkowskiej 24A jest restauracja www.domoweprzysmaki.pl, gdzie na klientów czekają nie jedynie prawdziwe placki ziemniaczane, ale także domowe zupy, drugie dania itd.

Agusiaa_45

Posty: 34

 
Jeśli faktycznie pragniesz pojeść w Kraku to ja ostatnio odkryłem knajpę, gdzie nie żałują klientowi jedzenia na talerzu:) Lokal www.domoweprzysmaki.pl to prawdziwe niebo w gębie i gwarancja, iż nie wyjdziesz od nich głodny, ani także biedny :P Ich placki mają moją rekomendację, podobnie jak rosół :)

mati

Posty: 46

 
Nie prowadzę żadnego rankingu Krakowskich placków ziemniaczanych, lecz jakbym miał wybrać jakieś jedne najlepsze, to chyba postawiłbym na te, jakie jadłem w restauracji www.domoweprzysmaki.pl. Raz zamówiłem ze śmietaną, a drugi raz z sosem. Chyba te z sosem mi bardziej podeszły, lecz jedne i drugie na wypasie – jak to mówi młodzież ;)

Zosiaa

Posty: 28

 
Hehe:) Ktoś tu ma ochotę na porządne placki ziemniaczane? :) Moja rada – idź do warzywniaka, kup porządne kartofle, olej z pierwszego tłoczenia, wróć do domu oraz zrób sam :) Albo ewentualnie poproś żonę:P To jest mój sposób, dzięki któremu zawsze jem smacznie oraz nie przepłacam :P

Marta

Posty: 42

 
Jest takie jedno miejsce w Krakowie, gdzie faktycznie podają świeże jedzenie, zaś nie mrożonki. Niewątpliwie mowa o takich nieco tanich miejscach :P Dokładnie na ulicy Sławkowskiej 24A jest restauracja www.domoweprzysmaki.pl, gdzie na klientów czekają nie zaledwie prawdziwe placki ziemniaczane, niemniej jednak także domowe zupy, drugie dania itd.

EKO-Chatka

Posty: 38

 
Na idealne placki prosto z patelni zapraszam na Stare Miasto. Jak ktoś zna Kraków to wie gdzie jest Sławkowska (okolice Pijarskiej). Właśnie tam działa restauracja www.domoweprzysmaki.pl oraz rzeczywiście serwują typową, domową kuchnię. Pierożki, schabowy, bigos, no oraz bez wątpienia placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym również się znajdą :) Fajne miejsce, latem można posiedzieć w ogródku, a zimą zapraszają do klimatycznego środka.

AdamDzii

Posty: 36