domowa elektrownia

domowa elektrownia

Kogo polecacie do zakładania baterii słonecznych? Widzę, że na rynku jest teraz bardzo dużo firm, które się tym zajmują. Jeśli już miałbym inwestować w taką kosztowną inwestycję to chcę mieć pewność, że panele mi długo i wydajnie posłużą. Jakie wybrać?

wrrraak22

Posty: 6

 
Kiedyś próbowałem się czegoś dowiedzieć na temat paneli słonecznych, ale jak sobie sprawdziłem ceny to stwierdziłem, że to inwestycja nie na moje możliwości...ale teraz znowu wracam do tematu bo jednak jest to fajna alternatywa i można na tym zacząć zarabiać sprzedając prąd do elektrowni.

LiOx

Posty: 16

 
Mnie trochę zastanawia i jakoś blokuje przed inwestycją w panele solarne cały ten proces ubiegania się o dofinansowanie. Wiadomo, że człowiek jest wtedy w dużej mierze zależny od łaski albo niełaski urzędnika, a z tym różnie bywa.

labuh

Posty: 16

 
Dofinansowanie na takie odnawialne źródła energii to teraz nie jest jakoś specjalnie trudno dostać. Raczej nie ma z tym problemów z tego co mi wiadomo. Raczej się wspiera tego typu instalacje, zwłaszcza Unia w to pakuje dużo pieniędzy, bo to ekologiczne, a oni mają hopla na punkcie globalnego ocieplenia i wszystkiego co z tym związane.

Gosienka54

Posty: 10

 
Różnie sobie ludzie radzą z drogimi stawkami za prąd. Jedni zmieniają sprzedawcę prądu, inni inwestują w pompy ciepła jeszcze inni w energię słoneczną. Rozwiązań teraz jest bardzo dużo.

johncena67

Posty: 15

 
W skali roku to oszczędności na takich panelach mogą być całkiem fajne. Wiem, bo sąsiad już od jakiegoś czasu ma baterie zamontowane i jak z nim rozmawiam to sobie chwali.

Iunae_Milt

Posty: 9

 
Ja bym proponował zespół Bison Energy. Odpowiedzieli na wszystkie moje wątpliwości, dokładnie przeanalizowali nieruchomość pod kątem jej możliwości i dopiero potem zrobili wycenę i całą dokumentację. Nie wyceniają w ciemno tak jak inne firmy, także potem nie ma zaskoczenia jak przychodzi do płatności. Z tego co wiem to w zasadzie wszyscy, którzy przez nich zgłaszali się o dotację do biura ochrony środowiska w Warszawie, to takie pieniądze dostali. Mają kompleksowe podejście, na stronie bisonenergy.pl jest w punktach wypisane co dokładnie robią.

Adam 105

Posty: 5

 
Sam się zastanawiam ile by mnie fotowoltaika kosztowała w przypadku mojego domu jednorodzinnego. Teraz ceny za prąd tak idą w górę, że takie alternatywne źródło energii byłoby jak znalazł.

090913123

Posty: 17

 
Mój brat będzie sobie panele montował, w jego okolicy są w ogóle dobre warunki jeśli chodzi o nasłonecznienie i sporo już jego sąsiadów poszło w tym kierunku. Jeszcze nie wiem u kogo od te panele kupi, ale wszystko się na dniach wyjaśni.

Klarka

Posty: 30

 
Rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem jednej warszawskiej firmy, która zakłada panele ale raczej mnie nie przekonał. Wszystko co mówił to były wyliczenia na tzw oko. Ja bym potrzebował konkretów, analiz, projektów...a nie takiego – jakoś to będzie.

barca 29

Posty: 10