Mieszkania do wynajecia w Warszawie

Mieszkania do wynajecia w Warszawie

Hej, szukam mieszkania do wynajęcia w stolicy. Chodzi o termin na październik (do połowy najpóźniej). Nie mam żadnego doświadczenia w wynajmie mieszkań, a sprawa robi się coraz pilniejsza. Czy możecie powiedzieć, w jaki sposób szukać mieszkania i nie narazić się na problemy, szczególnie z pieniędzmi i podpisaniem umowy?

ernolo

Posty: 3

 
Pamiętaj, że przy głównych uczelniach mieszkania w Warszawie charakteryzują się najwyższymi stawkami. Możesz poszukać czegoś na Białołęce, bo z reguły jest trochę taniej. Przynajmniej tak wynika z moich analiz, kiedy szukałem czegoś pod wynajem.

Julian

Posty: 7

 
Niektórzy właściciele pozwalają teraz na testowanie mieszkania, np. przez kilka dni. Zależy, jak się dogadasz. Testowałem kilka mieszkań i udało się wybrać idealnie sprawną nieruchomość. No i zawsze później warto negocjować warunki współpracy, jeżeli dłużej zostajesz.

kry7

Posty: 11

 
Jak od razu na dłużej będziesz chciał podpisać umowę to jesteś automatycznie w uprzywilejowanej sytuacji. Takich najemców jednak się docenia. Ze studentami jest sporo problemów, więc warto się zaprezentować z dobrej strony.

Oksy_!

Posty: 23

 
Kilka miesięcy w roku ze względów zawodowych korzystam z mieszkań na wynajem w Warszawie. Praktycznie od ręki podpisywałem umowy przez www.zamieszkaj48.pl. Raz zdarzyło się, że w poniedziałek wysłałem zapytanie o mieszkanie w konkretnej lokalizacji, a już następnego dnia miałem umówione spotkanie z właścicielem i tego samego dnia podpisaną umowę.

wisła1905

Posty: 4

 
Z aktualnością ogłoszeń mieszkań na wynajem jest największy problem. Ktoś wstawia ogłoszenie w poniedziałek, a już po kilku godzinach nieaktualne. Musisz mieć dostęp do nieco większej bazy moim zdaniem.

demon666

Posty: 5

 
Pośrednicy ogólnie znają lepiej lokalny rynek, więc to wcale nie takie złe rozwiązanie. Uważaj jednak na duże koszty prowizji przy podpisywaniu umowy najmu.

atek562

Posty: 6

 
Sprawdź, czy cena za wynajem obejmuje czynsz i opłaty, czy jeszcze trzeba oddzielnie dopłacać. Kilka razy się z tym niestety naciąłem.

atek562

Posty: 4