Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV

Wymieniam w tym roku okna drewniane, te jeszcze ze starszego budownictwa na PCV. Doświadczenie w temacie absolutnie zerowe, a jednak potrzebuję czegoś solidnego. Możecie mi powiedzieć na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze okien PCV?

Miki789

Posty: 1

 
Błąd laika to oszczędzanie na okuciach, z których przecież praktycznie non stop korzystasz. Okucia powinny być najdroższe i najlepsze z możliwych.

TomekK

Posty: 7

 
Nawet w Niemczech widziałem w nowym budownictwie drzwi od polskiego producenta Komsta. Sam już w trzech inwestycjach budowlanych używałem ich drzwi i okien PCV. Teraz dochodzi u mnie jeszcze zakup rolet. Z niczym nie ma tam u nich problemów. Coś się nie podoba, zgłaszasz reklamację i realizują od ręki. Serwis jest, pomiary bezpłatne, doradztwo też. Instrukcje montażowe bardzo dokładne. Potwierdzone przez znajomych budowlańców.

SkinNer7

Posty: 18

 
Okna PCV z dodatkowymi wzmocnieniami stalowymi, koniecznie z powłoką antykorozyjną to niezłe rozwiązanie. Bierz najlepiej od producenta. Przy zamawianiu drzwi i okien zawsze jakiś rabat możesz wynegocjować większy.

Kajkaa

Posty: 13

 
Profile okienne tylko w klasie A. No i poza tym zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła U, żeby był możliwie najniższy. Jak mieszkasz gdzieś przy ulicy to jeszcze przyda się ocena dźwiękoszczelności. Reszta raczej opcjonalnie, w zależności od budżetu.

Black_Riot

Posty: 9

 
Jak chcesz coś pośredniego pomiędzy oknami drewnianymi, a plastikami to weź sobie po prostu imitację drewna PCV. Fajnie wygląda i niezawodna sprawa. Po montażu oczywiście analiza energetyczna, czy wszystko gra.

ym-9090

Posty: 4

 
Powiem ci z doświadczenia, że okna PCV nie dość, że tańsze i to często znacznie od drewnianych to tak naprawdę jakością mocno wygrywają i nie trzeba się przy nich bawić. Wystarczy tylko zadbać o części ruchome. Dokup sobie dobry smar polecany przez producenta.

Polerusik

Posty: 26

 
Od właściwego montażu okien i drzwi zależy długoterminowa oszczędność na kosztach ogrzewania.

wiesław11

Posty: 4

 
Jakiś czas po montażu okien przydałoby się monitorować szczelność. W nowym budownictwie jest z tym podobno sporo problemów.

edyta123

Posty: 8

 
Tylko u producenta, najlepiej z pomiarem. Ewentualnie poproś o kontakt do ekipy montażowej polecanej przez producenta konkretnych okien, bo z tym szczerze mówiąc bywa różnie.

Himu87

Posty: 15